Vianočná Koleda

I am Pita and the Bows

V poslednej dobe som sa dosť zblížil s hudbou. Po tom ako som mal príležitosť nahrať album v profi štúdiu s profi hudobníkmi, ako som stál na pódiu a mal profi zvukára a video záznam, mi došla jedna vec. Jedine ja som nebol profi. Nie žeby som na to nemal, ja asi nechcem. Cvičím dosť málo, keď vôbec a keď sa mi nechce, nedonútia ma ani párom volov. Som tvrdohlavý a vždy chcem všetko po svojom. Neviem či to je dobré alebo zlé, ale nenechám si poradiť. Ale keď treba, postavím sa pred ľudí a zahrám aj zaspievam ako mi zobák narástol a nikto sa nesťažuje. Lebo hudbu milujem.

Keď som hral s kapelou, trval som na tom aby hrali tak ako chcem ja, a nie tak ako sa hrá hudba už od veky vekov. Lenže to oni nevedeli. Do hlavy mi nikto nevidí a na to, aby som svoje predstavy napísal aspoň jednoduchým notovým zápisom nemám vedomosti. Cvičenie v skúšobni veľmi pomohlo aby som sa sústredil na rytmus a tempo, no nevyriešilo ten môj základný problém a to, že to navonok to celé neznie tak, ako v tej mojej tvrdohlave. Proste na to aby som bol ozajstný hudobník by som asi potreboval roky vzdelávania sa a cvičenia. A potom čo? Znel by som ako Paľo Habera? ako Róbert Opatovský.

Mne akosi moja hlava stále našepkáva, že prirodzenosť je tá najlepšia cesta. Že s pódia odíde profi kapela a prídem ja, zahrám tri akordy, dvakrát sa pomýlim, tri krát zatiahnem falošne a aj tak to nikomu nevadí. Poviem zopár hlúpostí a niečo zo žartu a hneď je okolo lepšia nálada. A potom chcú ešte jednu a ešte jednu pieseň. Treba mi sa učiť? Cvičiť? Trápiť? Veď predsa neide len o tu zábavu?

Presne takto vznikol aj nápad nahrať túto vianočnú pieseň. Trochu pravdy, trochu srandy a nadsádzky a pár priateľov okolo. Bez dlhých hodín skúšania a vymýšľania tých najlepších tónov. Stará kamera a ide sa na to. Myslím že to dopadlo dobre, ak nie výborne. Za kontrabasom stál Tomáš Durky Durkáč a husličky pridržiaval Filip Lipka. Za to im ďakujem zo srdca a vám prajem príjemné počúvanie.

A ak sa Koleda páči, sledujte ma na Youtube, Facebooku či instagrame aby vám neunikli ďalšie pokusy o radosť s muziky.

Pita.

Be the first to comment

Leave a Reply